Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mediat e Srebisë njoftojnë se gjatë trazirave të mbrëmshme në burgun e Pozharevcit është vrarë një i burgosur dhe janë plagosur dy të tjerë, por policia nuk e ka konfirmuar as e ka mohuar raportin.
Rreth 700 të burgosur kishin filluar grevën me uri në burgun e Pozharevcit në shenjë proteste ndaj masave të rrepta të sigurisë që u aplikuan javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG