Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Kosovë qëndroi ministresha gjermane e Drejtësisë, Herta Daubler-Gmelin, e sonte arrinë edhe ministri gjerman i Mbrojtjes,Rudolph Scharping.
Zëdhënësit e UNMIK-ut njoftuan se nesër Kosovën e viziton kryeministri i Holandës,Vim Kuk, kurse KFOR-paralajmëroi vizitën e afërt të komandantit të krahut jugor të NATO-s.
Në konferencë të përbashkët për shtypin zëdhënësit e UNMIK-ut dhe KFOR-it thanë se java e kaluar në Kosovë ka qenë jashtëzakonisht e qetë.
XS
SM
MD
LG