Ndërlidhjet

NISH


Autoritetet e Serbisë njoftuan se planifikojnë të lirojnë sot dhe gjatë ditëve të ardhëshme të burgosurit shqiptarë të Kosovës dhe do t,ua dorzojnë në kufi trupave të NATO-s dhe autoriteteve të UNMIK-ut.
Transferin e të burgosurve e mbikëqyrin të deleguar ndërkombëtarë.
Shefi i UNMIK-ut Michael Steiner ka thënë se të burgosurit shqiptarë do të transferohen në Kosovë më së voni sot e nesër.
Lidhur me këte çështje, Steiner ka patur mbrëmë bisedime me presidentin e Kosovës,Ibrahim Rrugova dhe zyrtarë tjerë të lartë.
XS
SM
MD
LG