Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri gjerman i Mbrojtjes, Rudolph Scharping gjatë vizitës në Kosovë ka biseduar me komandantin e KFOR-it, gjeneralin Marcel Valentin dhe ka qëndruar në mesin e trupave gjermane pran forcës paqëruajtëse.
Sharping ka thënë se trupat gjermane do të vazhdojnë të mbesin të angazhuara në Kosovë dhe u ka shfaqur mirënjohje për angazhimin e tyre.
Ministri ka thënë se Gjermania është e gatëshme t,i ndihmojë vendet ballkanike në rrugën e integrimit në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG