Ndërlidhjet

BUKURESHT


Zartari i lartë amerikan, ndihmës sekretari i shtetit, Richard Armitage tha se NATO nuk do të vendosë para tetorit se cilat vende do të ftohen që ti bashkohen Aleancës këte vit.
Armitage foli në samitin në Bukursesht të kryeministrave nga Shqipëria, Bullgaria, Kroacia, Estonia, Letonia, Lituania, Maqedonia , Rumania, Sllovakia dhe Sllovenia.
Ai inkurajoi kandidatët që të dyfishojnë anagazhimet e tyre përgatitore duke vazhduar përpjekjet për reforma politike, ristruktuimin e forcave të armatosura dhe të vazhdojnë me luftimin e korrupsionit.
XS
SM
MD
LG