Ndërlidhjet

MOSKË


Kryetari i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Peter Schieder thotë se Rusia dhe Evropa janë të vendosura që të luftojnë bashkërisht terrorizmin dhe finansimin e tij.
Schieder i ka bërë këto komente mbrëmë në konferencën ndërkombëtare të shefave të shërbimeve të sigurisë në Sant Petersburg të Rusisë për luftimin e terrorizmit.
Ai do ti drejtohet edhe forumit dy ditësh ndër-parlamentar për luftimin e terrorizmit, që filon nesër në Sant Peteresburg.
XS
SM
MD
LG