Ndërlidhjet

NJU DELHI


Parlamenti i Indisë voton gjatë ditës ligjin anti-terror që përmbanë masa të rrepta për ndërprerjen e finansimeve të grupeve të dyshuara terroriste, konfiskimin e pasurisë së tyre dhe pengimin e komunikimeve midis tyre.
Ligji, të cilin e aprovoi më parë qeveria në Nju Delhi, parasheh edhe arrestimin e të dyshuarave për 90 ditë, pa gjykim.
XS
SM
MD
LG