Ndërlidhjet

DUSHANBE


Një zyrtar i ministrisë së Brendëshme të Taxhikistanit njofton se policia e atjeshme ka konfiskuar dy kilogramë uranium të pa-fisnikëruar dhe ka arrestuar katër persona që mbanin substancën.
Zyrtari ka thënë se të katër personat kanë qenë specializuar për vjedhjen e substancave radioaktive për ti shitur në tregun e zi.
XS
SM
MD
LG