Ndërlidhjet

TIRANË


Në kryeqytetin e Shqipërisë të enjten fillon samiti i shefave të shteteve apo qeverive të nëntë vendeve nga rajoni, anëtarë të Procesit për bashkëpunim në Evropën jug-lindore, të cilës i paraprijnë me një takim ministrat e jashtëm.
Presidenti i Shqipërisë, Rexhep Mejdani ka ftuar në samit edhe përfaqësuesin e lartë për politikën e jashtëme dhe sigurinë e Bashkimit Evropian ,Javier Solana dhe komisarain e Bashkësisë për politikën e jashtëme, Chris Patten.
XS
SM
MD
LG