Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria e përkohëshme në Kabul njofton se rreth 1.800 njerëz kanë humbur jetën nga tërmeti i fuqishëm që goditi disa fshatra në veri të Afganistanit mbrëmë dhe në orët e mëngjezit.
I deleguari special i Shteteve të Bashkuara në Afganistan, Zalmay Khalilzad ,ka oftuar asistencën e Amerikës për të ndihmuar Afganistanin që të mëkëmbet nga tërmeti.
Sekertari i përgjithsëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan ka kërkuar nga Misioni i OKB-së në Kabul që të bëjë ç,është e mundur për të ndihmuar viktimat e tërmetit.
XS
SM
MD
LG