Ndërlidhjet

KABUL


Në rajonet e goditura nga tërmeti në Afganistan ka filluar të arrijë ndihma për popullatën nevojtare, në ushqim veshmbathje dhe ilaçe.
Deparetamenti Amerikan i Shtetit njofton se Agjencitë humanitare të Shteteve të Bashkuara kanë zhvendosur përpjekjet e tyre nga ndihma afatgjate e ndërlidhur me luftën- në asistencën imediate për mijëra njerëz të prekur nga tërmeti.
Lidhur me numrin e viktimave, zyrtarët afganë përmendën mbi 2.000 të vrarë, por agjencit humanitare thanë sot bilanci sillet në disa qindra.
XS
SM
MD
LG