Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një sulmues vetëvrasës shpartalloi vetveten me bombë dhe la të vdekur së paku 15 njerëz e mbi 80 të plagosur në një hotel në Natanya të Izraelit, të cilët ishin mbledhur në restoranin e tij për një haje rituale festive.
Zyrtarët e kabinetit të kyreministrit Izraelit thanë se “ky masakër dëshmon se palstinezët nuk kanë ndërmend të arrijnë kurrfarë armëpushimi apo t’i japin fund dhunës së tyre të terrorit kundër Izraelit që e kanë ndërmarrë ka 19 muaj”.
XS
SM
MD
LG