Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, ka kërkuar nga Autoriteti palestinez dhe lideri Jaser Arafat, të bëjnë gjithçka të mundshme për t’i ndalur sulmet kundër caqeve izraelite. “Vrasje të tilla patjetër duhet të ndërpriten dhe unë i dënoj me ashpërsinë më të madhe” – tha presidenti Bush në një fjalim në Atlanta, në shtetin federal Xhorxhia.
XS
SM
MD
LG