Ndërlidhjet

ROMË


Ministria e Brendshme e Italisë do të shtojë masat e sigurisë gjatë festave të Pashkëve në katër qytete, për të cilat Shtetet e Bashkuara kanë sinjalizuar se ekziston rrezik nga sulmet terroriste. Ambasada amerikane në Romë ka njoftuar se “qeveria e Shteteve të Bashkuara ka marrë njoftime të besueshme se grupe ekstremiste planifikojnë sulme në Venecia, Milano, Firence dhe Veronë.
XS
SM
MD
LG