Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kryepeshkopi i qytetit Poznan të Polonisë, ka thënë sot se Papa Gjon Pali i Dytë, ka pranuar dorëheqjen e paraqitur prej tij. Gjatë një meshe në katedralen e qytetit, kryepeshkopi Paez tha se kishte paraqitur dorëheqjen, pas zërave për marrëdhënie homoseksuale me klerikët në moshë të re, ndërsa shtoi se kish qenë viktimë e asaj që e quajti “keqinterpretim i mirësisë dhe spontanitet të treguar prej tij”.
XS
SM
MD
LG