Ndërlidhjet

TIRANË


Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka miratuar, me një diferencë të lehtë mes votave pro dhe kundra, kandidaturën e Theodhori Sollakut për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Opozita nuk ka shfaqur kundërshti ndaj emërimit të mundshmëm të Sollakut, por vendimin përfundimtar pritet ta vulosë në Parlamenti vendor.
XS
SM
MD
LG