Ndërlidhjet

BEJRUT


Liderët arabë kanë miratuar planin për paqe në Lindjen e Mesme, të propozuar nga trashëgimtari saudit i fronit, princi Abdullah.
Nisma parasheh që vendet arabe të normalizojnë marëdhëniet me Izraelin, me kusht që ky i fundit të tërhiqet nga të gjitha territoret arabe të pushtuara në luftën e vitit 1967, të pranojë shtetin palestinez me kryeqytet Jeruzalemin Lindor dhe të zgjidhë problemin e refugjatëve.
XS
SM
MD
LG