Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarë rusë dhe amerikanë kanë arritur një marrëveshje rreth listës së mallrave që Iraku mund të importojë në kuadër të programit “naftë – për – ushqim”. Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Volf, tha se në formën e tyre të rishikuar, sanksionet mund të aprovohen muajin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG