Ndërlidhjet

NAHRIN/AFGANISTAN


Ushtarët e Forcës Ndërkombëtare të Sigurisë në Afganistan, ngritën një spital fushor në rajonet e goditura nga tërmeti në veri të vendit për ofrimin e ndihmës mijëra të plagosurve.
Kamionët me 120 ushtarë gjermanë, danezë dhe holandezë dërguan tenda dhe gjeneratorë në Nahrin, një nga afro 80 fshatrat e shkatërruar nga tërmeti.
XS
SM
MD
LG