Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat Izraelite hyrën në shtabin eliderit palestinez Yasser Arfat në Ramallah të Bregut Perëndimor,arrestuan aty mbi 70 palestinezë e në përplasje armësh u vranë pes palestinezë dhe një ushtar izraelit.
Qveria Izraelite tha se “shpall Arafatin armik sepse ai vendos lidhur me strategjinë e terrorit, se ka formuar koalicion terrori dhe, rrjedhimisht, duhet izoluar”.
XS
SM
MD
LG