Ndërlidhjet

BEJRUT


Zyrtarët arabë dhe evropianë e kritikuan ashpër Izraelin për operacionet e tij kundër udhëheqjes palestineze, duke theskuar se konflikti izarelito- palestinez nuk do të zgjidhet me mjete ushtarake,as me marrjen e frymës,apo izolimin e Arafatit.
Turqia vlerson se zhvillimet në Lindje të Afërt “kanë dalë jashtë kontrollit”.
XS
SM
MD
LG