Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ish-shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Bernard Kouchner u shpall sot doktor nderi i Univerzitetit të Prishtinës “për kontributin e tij të madh dhe meritat në rindërtimin e Kosovës dhe zhvillimin e demokracisë”.
Në ceremonin solemne ku ishin zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe zyrtarët vendorë, Kouchner tha se “ndjehet tepër i nderuar për mirnjohjen”.
“Kalova një pjesë të jetës sime me ju dhe që kur u ktheva prap në Evropë, një pjesë e zemrës sime është me ju”, tha shefi i parë i UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG