Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Shtetet e Bashkuara iu bashkuan anëtarëve tjerë të Këshillit të Sigurimit në miratimin e Rezolutës që kërkon tërheqien e trupave izraelite nga Ramallahu dhe qytetet tjera palestineze.
Vota e Shteteve të Bashkuara paraqet ndryshim pozicioni nga komentet e djeshme të sekretarit amerikan të shtetit, Colin Powell,i cili shfaqi simpati me vendimin e Izraelit që të përgjigjet ushtarakisht pas vargut të sulmeve kundër civilëve izraelitë.
XS
SM
MD
LG