Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian do të ushtrojë “të gjithë ndikimin” e tij në përpjekjet e përbashkëta me Shtetet e Bashkuara për gjetjen e zgjidhjes së krizës në Lindje të Afërt, para se ajo të arrijë “pikën e pakthim”, deklaroi kryetari i Komisionit evropian ,Romano Prodi.
Ai thotë në komunikatë se “urgjentisht duhet shmangur lufta, para se të arrihet pika nga e ciula nuk ka kthim” midis izraelitëve dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG