Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov paralajmëroi se të deleguar nga Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian, Kombet e Bashkuara dhe Rusia kanë paraparë të takojnë kryeministrin izraelit, Ariel Sharon pas dite në Jerusalem, që të përpiqen të nxisin implementimin e Rezolutës së Këshillit të Sigurimit.
Rusia ka kërkuar zbatimin e menjëhershëm dhe të plotë të Rezolutës dhe këte qëndrim do t,i përcjellë kryeministrit Sharon i deleguari rus.
XS
SM
MD
LG