Ndërlidhjet

PEKIN


24 minatorë janë blokuar në një minjerë thëngjilli në rajonet qendrore të Kinës, pas shpërthimit të gazit në galerinë e saj, njoftojnë mediat dhe zyrtarët vendorë.
Në çastet e fatkeqësisë në minjerë ndodheshin 33 minatorë, nëntë kanë arritur të dalin kurse për 24 të tjerët vazhdonë akisoni i shpëtimit.
XS
SM
MD
LG