Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez, Yasser Arafat i bëri thirrje bashkësisë ndërkombëtare nga selia e tij e okupuar në Ramallah, që të ndërpresë vërsuljen e armatës izraelite kundër popullit të tij.
Liderët botërorë, i bën thirrje Izraelit që t’i nënshtrohet Rezolutës së Këshillit të Sigurimit.
Mirëpo trupat izraelite, jo vetëm që kanë mbetur në Ramallah, por forca tjera invaduan Hebronin, Betlehemin, Beit Jalla dhe lokalitetet tjera palestineze.
XS
SM
MD
LG