Ndërlidhjet

BAGRAM /AFGANISTAN


Kryeministri i përkohshëm afgan, Hamid Karzai vizitoi për herë të parë nga fillimi i luftës trupat e koalicionit në bazën ajrore në Bagram, dhe tha se ato trupa ndihmuan Afganistanin që të çlirojë vetveten.
Kryeministri Karzai tha se ai inkurajon forcat e koalicionit që të qëndrojnë aq gjatë sa do të jetë e nevojshme për të pastruar vendin nga “njerëzit e këqinj”.
XS
SM
MD
LG