Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

MOSKË


Rusia dhe republikat e Kaukazit, Azerbejxhani, Armenia dhe Gjeorgjia, shpallën një rezolutë të përbashkët e thonë se ata do të punojnë bashkërisht që t’i kundëvihen terrorizmit ndërkombëtar.
Në mbledhjen me presidentin rus, Vlladimir Putin në Soçi pran brigjeve të Detit të Zi, shefat e këshillave të sigurisë së katër shteteve thanë se lufta duhet të drejtohet si kundër ekstremizmit politik, ashtu edhe kundër krimit të organizuar.
XS
SM
MD
LG