Ndërlidhjet

LONDËR


Pallati Buckingham njofton se vdiq e ëma e Mbretëreshës Elizabeth të Britanisë, e njohur si Nëna Mbretëreshë, në moshën 101 vjeçare.
Nëna Mbretëreshë, e veja e Mbretit George i VI dhe pikëmbështetja e së bijës më të vjetër, Mbretëreshës Elizabeth, ka vdekur “në paqë duke fjetur”, ka njoftuar zëdhënësi i pallatit mbretëror.
XS
SM
MD
LG