Ndërlidhjet

LONDËR


Britania e Madhe po merr telegrame ngushëllimi nga gjithë bota për vdekjen e nënës mbretëreshë Elizabetë.
Shumë udhëheqës e kanë nderuar nënën mbretëreshë për trimërinë e saj dhe shpirtin optimist, kur refuzoi të largohet nga Londra gjatë bombardimeve gjermane në Luftën e Dytë botërore.
Kryeministri Tony Blair tha se nëna mbretëreshë ishte simbol i “mirësjelljes dhe kurajës britanike”.
XS
SM
MD
LG