Ndërlidhjet

ZAMBOANGA/FILIPINE


Një aeroplan vëzhgues amerikan është rrëzuar sot në det në jug të Filipineve, njoftuan zyrtarë amerikanë dhe filipinas.
Aeroplani ka mbledhur informata, që kanë shërbyer për trainimin e ushtrisë filipinase në luftën kundër terrorizmit.
Nuk ka të dhëna për shkaqet e rrëzimit.
XS
SM
MD
LG