Ndërlidhjet

AHMEDABADTë paktën 6 persona janë vrarë gjatë përleshjeve mes Hinduve dhe Myslimanëve në shtetin Guxharat të Indisë perëndimore, njofton policia e Indisë.
Dhuna sporadike fetare vazhdoi pas trazirave dhe hakmarrjeve muajin e kaluar, kur humbën jetën rreth 700 persona.
XS
SM
MD
LG