Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sulme vetëvrasëse i goditën sot dy qytete në Izrael, ndërkohë që forcat izraelite depërtuan më thellë në selinë e liderit palestinez Yasser Arafat në Bregun perëndimor.
Shpërthimi në portin Haifa shkaktoi vdekjen e 14 njerëzve dhe plagosjen e 30 të tjerëve, kurse shpërthimi në qytetin Efrat plagosi së paku katër vetë.
XS
SM
MD
LG