Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite e ka shpallur qytetin Ramallah “zonë të mbyllur ushtarake” dhe u ka urdhëruar të gjitha mediave të largohen prej atje.
Shoqata Ndërkombëtare e Gazetarëve ka protestuar kundër vendimit për të lëshuar Ramallahun, dhe i ka bërë thirrje qeverisë së Izraelit të lejojë raportimin e lirë e të pavarur nga ngjarjet atje.
XS
SM
MD
LG