Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Forcat ruse morën në pyetje rreth 80 njerëz gjatë kërkimeve të fundit të rebelëve të dyshuar në kryeqytetin çeçen Grozni dhe rajonet tjera.
Një zyrtar i administratës pro-ruse në Çeçeni tha se katër ushtarakë rusë, një oficer dhe një kryengritës, janë vrarë në sulme të ndara kundër pozitave të forcave ruse.
XS
SM
MD
LG