Ndërlidhjet

TAIPEI


Një tërmet i fuqishëm e goditi sot Tajvanin, duke vrarë së paku dy persona dhe shkaktuar shembjen e dhjetra ndërtesave.
Tërmeti prej 6.8 ballësh të shkallës Richter ka shkaktuar dëme serioze, por shifra e saktë e humbjeve në njerëz ende nuk dihet.
XS
SM
MD
LG