Ndërlidhjet

KRAFORD/SHTETET E BASHKUARA


Presidenti George Bush ka dënuar bombardimet vetëvrasëse kundër Izraelit, por ka theksuar se nuk do të lejojë që këto sulme të zbehin përpjekjet e tij për promovimin e procesit paqësor në Lindje të Afërt.
Zëdhënësi i presidentit tha në Kraford se i deleguari special i Shtetetve të Bashkuara në Lindje të Afërt, Anthony Zinni, i cili përpiqet të ndërmjetësojë armëpushimin midis Izraelit dhe palestinezëve, do të mbes në rajon dhe është në kontakt me të dy palët.
XS
SM
MD
LG