Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

VLADIKAUKAZ


Aramata ruse thotë se ka ndërmarrë gjashtë operacine gjatë natës në Çeçeni, ka vrarë 10 separatistë dhe janë kapur 139 të tjerë, por një zyrtar anonim nga administrata promoskovite në Çeçeni tha se në harkun e fundit kohor janë vrarë pes separatistë, dhe 9 ushtarë rusë, kurse 23 ushtarë tjerë rus janë plagosur.
Komanda rajonale operative ruse në Kaukazin Verior nuk konfirmoi asnjë viktimë në mesin e
trupave të veta.
XS
SM
MD
LG