Ndërlidhjet

BETLEHEM


Tanket e armatës izraelite të mbështetura nga helikopterë vazhduan të hyjnë më thellë në qytetin Betlehem. Izraelitët e kanë okupuar edhe qytetin Tulkarem në Bregun Perëndimor.
Ramallahu ende mbetet nën kontrollin e ashpër ushtarak të Izraelit, kurse lideri palestinez Yasser Arafat tani më 5 ditë ndodhet i rrethuar në selinë e tij.
Armata izraelite njoftoi se mbi 700 vetë janë arrestuar në Bregun Perëndimor dhe qytetin Ramallah.
XS
SM
MD
LG