Ndërlidhjet

PRAGË


Rusia, Franca, Spanja dhe Shtetet e Bashkuara, kanë bërë thirrje për implementim të menjëhershëm të rezolutës së Kombeve të Bashkuara, që kërkon ndërprerjen e zjarrit dhe tërheqjen e Izraelit nga territoret palestineze.
Departamenti i Shtetit tha se ndërprerja e menjëhershme e zjarrit dhe tërheqja e forcave izraelite janë “hapa kritikë” që tani duhen ndërmarrë.
Iraku dhe Irani ndërkaq kanë kërkuar nga vendet arabe prodhuese të naftës të ndërpresin furnizimin e Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara, për të ndihmuar çështjen palestineze.
XS
SM
MD
LG