Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


57 vendet anëtare të Konferencës Islamike njëzërit e kanë dënuar inkurzionin e Izraelit në territoret palestineze, arrestimet masive dhe izolimin e liderit palestinez Yasser Arafat.
Në samitin në Malajzi, vendet e Konferencës Islamike ende mbetën të përçara rreth definimit formal të terrorizmit.
XS
SM
MD
LG