Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit do të diskutojë sot shkallëzimin e situatës në Lindjen e Mesme.
Mbrëmë anëtarët e Këshillit mbi 5 orë biseduan ndaras me përfaqësuesit izraelitë dhe palestinezë në Kombet e Bashkuara, për implementimin e rezolutës 1402, e cila kërkon ndërprerjen e menjëhershme të zjarrit dhe tërheqjen e forcave izraelite nga Ramallahu.
XS
SM
MD
LG