Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka shfqur mbrëmë simpati për të dy palët në konflikt në Lindje të Afërt, duke theksuar se shpreson se palestinezët do të kenë “shtetin e vetë paqësor”, kurse Izraeli do të ketë “lidhje normale” me fqinjët e tij.
Sekretari amertikan i shtetit, Colin Powell ka thënë se Yasser Arafat nuk duhet të detyrohet në egzil dhe se akoma ka të luaj rol.
XS
SM
MD
LG