Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi ka theksuar se nevojiten përpjekje të reja ndërmjetësuese për shmangien e shkallëzimit të krizës në Lindje të Afërt përtej Izraelit dhe territoreve palestineze.
Duke folur në Bruksel, Prodi tha se Izraeli dhe Autoriteti palestinez patjetër duhet të dakordohen për armëpushim të menjëhershëm dhe të zbatojnë rezolutën e fundit të Këshillit të Sigurimit.
Edhe ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian takohen sonte në Luksemburg për bisedime emergjente mbi krizën në Lindjen e Afërt.
XS
SM
MD
LG