Ndërlidhjet

FENIAN


I deleguari i presidentit të Koresë Jugore, Lim Dong-Won arriti në Korenë Veriore në mision revitalizimi të bisedimeve të ngecura për pajtim ndërkorean dhe që të bindë Fenianin të fillojë gjithashtu bisedime me Shtetet e Bashkuara.
Zyrtarët e Koresë Jugore thonë se marrëdhëniet ndërkoreane janë ngushtë të ndërlidhura me raportet midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Veriore, të cilën presidenti George Bush e quajti pjesë të “boshtit të së keqes”.
XS
SM
MD
LG