Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit takohet gjatë ditës që të diskutojë situatën gjithnjë më të keqësuar në Lindje të Afët ,pasi mbrëmë anëtarët e Këshillit kishin patur takime të veçanta pes orëshe me ambasadorin izraelit dhe homologun e tij palestinez.
Zyrtari palestinez, Al-Kidwa tha pas bisedimeve se më e rëndësishme është jo një votim tjetër, por zbatimi i menjëhershëm i Rezolutës së fundit të Këshillit që kërkonë “armëpushim imediat dhe tërheqien e Izraelit nga qytetet palestineze, duke përfshirë edhe Ramallahun”.
XS
SM
MD
LG