Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin i ka bërë thirrje dy palëve në Lindje të Afërt që ti japin fund sa më shpejtë gjakderdhjes.
Rusia, si bashkësponzoruese e procesit të ngecur paqësor në Lindje të Afërt, ka kërkuar të zbatohet rezoluta e fundit e Këshillit të Sigurimit, që bën thirrje për armëpushim të menjëhershëm dhe tërheqien izraelite nga qytetet palestineze.
XS
SM
MD
LG