Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Shtetit Colin Powell tha se është i hapur rreth idesë për takime me liderët izraelitë e palestinezë, gjatë turneut të javës së ardhshme në Evropë.
Administrata e Presidentit George Bush është nën presion të liderëve arabë dhe evropianë, si dhe nga disa anëtarë të Kongresit, për involvimin më të thellë në konfliktin ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG