Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Bashkimi Evropian do të dërgojë sot një mision paqeje në Lindjen e Mesme. Vendimi erdhi pas mbledhjes urgjente të ministrave të Jashtëm të unionit.
Ministri i Jashtëm i Spanjës Josep Pique tha se Bashkimi Evropian do të bëjë shtypje për ndërprerjen e menjëhershme të zjarrit, tërheqjen e Izraelit nga qytetet palestineze dhe rifillimin e bisedimeve.
XS
SM
MD
LG